فورد با طراحی فرونک و صفحه نمایش برای تفریحات پشت تیلگیت، رویایی را به ذهن می‌آورد

فورد با طراحی فرونک و صفحه نمایش برای تفریحات پشت تیلگیت، رویایی را به ذهن می‌آورد

از زمانی که فرونک را در ماشین‌های الکتریکی موستانگ ماخ-ای و اف-۱۵۰ لایتنینگ خود قرار داده است، فورد به دنبال راهکارهای خلاقانه برای استفاده از این فضا بوده است. آخرین مورد در سری از ثبت اختراعات مرتبط با فرونک، می‌تواند خودروهای الکتریکی را به ماشین‌های تیلگیت بی‌نظیر تبدیل کند.

این ثبت اختراع جدید که در تاریخ ۱۶ آوریل ۲۰۲۴ توسط دفتر ثبت اختراع و علامت تجاری ایالات متحده (USPTO) منتشر شده است و ابتدا در تاریخ ۲۲ اوت ۲۰۲۲ توسط فورد ثبت شده است، به صفحه نمایش قابل برگشتی نصب شده در فرونک مربوط می‌شود که می‌تواند جشنواره‌های تیلگیت را جذاب‌تر کند.

ماشین‌های الکتریکی موستانگ ماخ-ای و اف-150 لایتنینگ

سری ماشین‌های الکتریکی موستانگ ماخ-ای و اف-۱۵۰ لایتنینگ

بر اساس این برنامه، صفحه نمایش در یک محفظه در پشت فرونک نصب خواهد شد. با باز کردن فرونک، صفحه نمایش از یک شکاف در محفظه بیرون خواهد آمد. فورد پیشنهاد می‌دهد که یک پروژکتور همچنین در زیر قسمت پایینی از گریل نصب شود تا با صفحه نمایش ترکیب شود. چنین تنظیماتی، به حفظ فضای فرونک کمک خواهد کرد و در عین حال امکان تماشای فیلم در حین تیلگیت یا کمپینگ را فراهم می‌کند.

این اقدام پس از تعداد کمی از ثبت اختراعات فورد در اواخر سال ۲۰۲۳ رخ داد. یکی از آنها همچنین در تکنولوژی خودرو به یک صفحه نمایش قابل حرکت اشاره کرد که از یک محفظه در فرونک بالا می‌آید، در حالی که دیگری به آویزان کردن یک صفحه نمایش از درب باز فرونک اشاره کرد. دیگران در مورد امکاناتی مانند شارژگر بی‌سیم دستگاه، فضای ذخیره‌سازی با کنترل دما و سطوح کار قابل حرکت بحث کردند – امکاناتی که به نظر می‌رسد بیشتر برای محیط‌های کاری قابل حمل هستند تا تیلگیت.

قبل از آن، یک برنامه ثبت اختراع دیگر فورد، برخی از ویژگی‌های بیشتری که مناسب برای تیلگیت هستند را مورد بحث قرار داد، از جمله یک میز قابل باز شدن و بلندگوهای بلوتوث. این ثبت اختراع در سال ۲۰۲۱ منتشر شد و از آن زمان تاکنون هیچ خبری از فورد درباره این ویژگی‌ها نشنیده‌ایم.

با این حال، احتمالاً صفحه نمایشی نصب شده در فرونک یا ویژگی نوآورانه دیگری در به‌روزرسانی آینده‌ای از مدل لایتنینگ قرار خواهد گرفت. زیرا عرضه نسل بعدی و دیگرینی از پیکاپ‌های برقی فورد به تأخیر افتاده است و لایتنینگ در حال حاضر باید ردیف را هم بگیرد.

برای پیگیری اخبار تکنولوژی خودرو با سئوتک همراه باشید.

اشتراک گذاری